Tekirdağ’da çevreyi kirleten 282 tesise 34 milyon 109 bin lira ceza

Tekirdağ Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü tarafından yılbaşından beri yapılan kontrollerde çevreyi, havayı ve suyu kirlettiği tespit edilen 282 tesise 34 milyon 109 bin lira ceza uygulandı.

Tekirdağ Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü grupları, yılbaşından beri vilayet genelinde çevreyi, havayı ve suyu kirleten tesislere yönelik 2 bin 913 kontrolde bulundu. Kontroller sonucunda kirliliğe neden olan 282 tesise, 34 milyon 109 bin lira ceza uygulandı, 63 tesisin de faaliyeti durduruldu.

Ergene Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Doğan Durmaz, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü gruplarının çalışmalarının başarılı olduğunu ve kontrollerin daha da artması gerektiğini söyledi. Tekirdağ’ın bir sanayi bölgesi olduğunu vurgulayan Durmaz, “Burası bir sanayi bölgesi kontrollerin sık olması ve fazla olması dernek olarak bizleri son derece memnun etmektedir. Bölgemiz sanayi bölgesi bu kontrollerin sıklaştırmasını dilek ediyoruz. Tekirdağ’ın en çok ceza kesilen vilayetler ortasında olması Tekirdağ Vilayet Etraf Müdürlüğü’nün çalıştığını ve vazifesini yerine getirdiğini gösteriyor. Kâfi mi? Elbette yetersiz, bu manada da endüstricinin etrafa daha hassas olmasını, etrafa ihtimam göstermesini istiyoruz. Bizler pak bir etrafta insanca yaşama hakkımızı istiyoruz. Bu manada bu kontrollerin daha da artmasını istiyoruz, zira kontroller sonuç veriyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir