Milli paraşütçü Orkut Baysal’ın öldüğü kazayla ilgili İngiliz paraşütçü tutuklandı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 2 paraşütün çarpıştığı, ulusal paraşütçü Orkut Baysal’ın (39) hayatını kaybettiği, tandem (ikili) atlayış yaptığı Andaç Ünsal’ın (45) da yaralandığı kazada, öbür paraşütün pilotu İngiliz Thomas Aitken (45), tedavisinin akabinde tutuklandı.

Yamaç Paraşütü Mesafe Ulusal Kadrosu atletlerinden Orkut Baysal, evvelki gün eğitim verdiği Andaç Ünsal ile Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Babadağ’ın 1700 metre pistinden ikili uçuş yaptı. Birebir saatlerde 1200 metre pistinden de İngiliz Thomas Aitken de tekli atlayış gerçekleştirdi. Belceğiz Plajı’na gerçek inişe geçen Baysal ve Ünal’ın paraşütü, yere 20 metre kala Aitken’in paraşütü ile çarpıştı, birbirlerine dolandı. Paraşütler, evvel bir otelin binasına çarptı, akabinde da havuz kenarına düştü. Orkut Baysal hayatını kaybetti, Ünsal ile Aitken Fethiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ünsal ile Aitken, tıpkı gün tedavilerinin akabinde taburcu edildi.

İNGİLİZ PARAŞÜTÇÜ TUTUKLANDI

DHA’nın haberine nazaran soruşturma kapsamında jandarmada tabir veren Andaç Ünsal, “İngiliz paraşütçü, inişte olduğumuz bir sırada direkt olarak gelip, bize çarparak kazaya neden oldu. Şikayetçiyim” dedi. Thomas Aitken’in ise tabirinde; öteki paraşütü fark etmediğini belirterek, “Çarptığımda durumun farkına vardım. Üzgünüm” dedi. Jandarmadaki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Aitken, tutuklandı.

‘DEFALARCA UÇUŞ YAPTIK’

Öte yandan Ünsal, tabirinin akabinde yaşadığı Ankara’ya döndü. Ünsal, Orkut Baysal ile tekraren kere uçuş yaptıklarını belirterek “Kaza nedeniyle çok üzgünüm, acımız büyük” dedi. Orkut Baysal cenazesi ise İzmir İsimli Tıp Kurumu’ndaki otopsinin akabinde dün yakınlarına teslim edildi. Cenaze, Dikili Merkez Mescidi’nde kılınan namazın akabinde ilçe mezarlığında toprağa verildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir