İngiltere’den OnlyFans içerik üreticilerine göğüs büyütme indirimi

Yetişkinlere özel abonelik tabanlı tanınan site OnlyFans’teki içerik üreticilerinin, iş sarfiyatı olduğunu söyledikleri göğüs büyütme ameliyatlarında vergi indirimi talep edebildiği ortaya çıktı. Majestelerinin Gelir ve Gümrük Yönetimi (His Majesty’s Revenue and Customs/HMRC), sırf profesyonel hedefler için münasebet gösterebilinmesi kaidesiyle, özgür meslek sahibi “gösteri ve cümbüş sanatçılarının” kozmetik ameliyatlar için imtiyaz talep etmesine müsaade veriyor.

The Mail on Sunday’in haberine nazaran, bunun bilinen birinci örneği, ismi açıklanmayan bir OnlyFans içerik üreticisinin HMRC’yi göğüs büyütmenin legal bir iş masrafı olduğuna ikna etmesiyle gerçekleşti.

Independent Türkçe’nin haberine nazaran, Birleşik Krallık Ulusal Sıhhat Servisi’ne (NHS) nazaran göğüs büyütme ameliyatının ortalama maliyeti 3 bin 500 sterlinle (yaklaşık 81 bin 330 TL) 8 bin sterlin (yaklaşık 185 bin 900 TL) ortasında.

Avam Kamarası’na bağlı İş Komitesi’nde yer alan Muhafazakar Parti Milletvekili Alexander Stafford, The Mail on Sunday’e, “Vergi mükelleflerinin birçoklarının vergi indirimlerinin bu formda kullanıldığını öğrenmekten memnun olmayacağına eminim” dedi.

Stafford, “Bu nedenle kozmetik ameliyatlarıyla ilgili bu yasal boşluğu gözden geçirmenin ve tercihen mümkün olan en kısa müddette bunu kapatmanın büsbütün gerçek olacağını düşünüyorum” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir