Fenerbahçe’de İsmail Kartal hiç gitmemiş, Jesus da hiç gelmemiş gibi…

Şampiyonluk parolasıyla girilen 2023-24 döneminde üçüncü sefer Fenerbahçe teknik yöneticilik misyonuna getirilen İsmail Kartal, 15 gün içinde kadrosu geçen yıla kıyasla çok farklı bir atmosfere soktu. Bilhassa genç oyuncular ve yerli futbolcular için adeta kadroya bahar geldi.

İSMAİL HOCA BABA GİBİ

Geçen dönem Jorge Jesus idaresinde epeyce sert bir devir geçiren futbolcular idmanda önemli ancak idmanlar sonrasında bir baba üzere davranan İsmail Kartal ile daha memnun ve istekli çalışıyor. İsmail Kartal’ın adaletine güvenen genç ve Türk futbolcular, “Biliyoruz ki İsmail hoca çalışanın hakkını verecek ve forma adaleti sağlayacaktır. Onun gözünde hepimiz eşitiz. Kim çok çalışırsa forma onun olacaktır” diyor.

SANKİ HİÇ AYRILMAMIŞ

Kartal’ın ekibin büyük kısmıyla bir yıl evvel bir arada çalışması da antrenmanları olumlu etkilerken, bu futbolcular güya İsmail hoca hiç kadrodan ayrılmamış üzere ahenk içindeler. Sarı lacivertlilerin teknik işvereni her oyuncuyu yakından tanıdığı için bütün hepsinin hangi mevkide daha yeterli olduğunu biliyor ve bu durum grup oluşturmada şimdiden bir avantaj olarak görünüyor.

KAYNAŞMA DORUĞA ÇIKTI

Fenerbahçe’deki bir değişim de geçtiğimiz yılın tam bilakis Kartal ve takımı futbolcularla her fırsatta oturup konuşuyor, idman dışında da vakit geçiriyor. Meğer geçtiğimiz yıl teknik heyet ve futbolcular mesafeliydi. Rusya kampında kadrodaki arkadaşlık ve kaynaşma doruğa yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir