Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları: Gaziantep Gaziray ile çok kıymetli zenginliğe sahip oldu. Gaziray’ın vagonları Sakarya’dan temin edilecek.

Organize sanayi bölgesinde açtığımız 70 yeni fabrika var. Daha evvel 300 fabrika açmıştık. Bize ana muhalefetin başı nerede bu fabrikalar demişti. Biz de kendisine Gaziantep’e gidip sorarsanız sizi gezdirirler demiştik. Geldi lakin pek mutlu olmadı galiba. Bu çalışmalarımızla uzaklar artık yakın oldu.

10 milyar doları bulan ihracat ile Gaziantep’in yeni gayesi var. Ayda 1 milyar dolar gayesiyle yılda 12 milyar dolar ihracat yapmalıyız.

Aile konusunda bir adım atıyoruz. Yasal düzenlemeyi samimi bulmadığımız için gelin bunu anayasal düzenlemeye çıkaralım dedik. Muhalefet kaygı etmiş fakat bunda korkulacak bir şey yok. Güçlü aileler oluşturalım ki güçlü millet olduğumuz ortaya çıksın. Zayıf aile güçlü milleti zayıflatır. Teklifini vermeye hazırlandığımız son anayasa değişikliğiyle aile kurumumuza ve insan fıtratına yönelik tehditlerin önüne bir set daha çekmiş olacağız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir