Berlin’de içinde 1500 balığın bulunduğu dev akvaryum patladı: Yaralılar var

Almanya’nın başşehri Berlin’de içinde 1500 balığın bulunduğu 16 metre yükseklik ve 11,5 metre çapındaki dev akvaryum patladı. Patlama sonucu cam kırıklıklarından yaralananlar olduğu bildirildi.

Berlin polisi tarafından yapılan açıklamada, bu sabah silindir halindeki “Sea Life” isimli akvaryumun şimdi belirlenemeyen nedenle büyük bir gürültü ile patladığı belirtildi. Açıklamada, içinde akvaryumun bulunduğu otel binasının cephesinin ziyan gördüğü ve binanın modüllerinin sokağa savrulduğu aktarıldı.

Akvaryum suyunun binanın önünden geçen caddeye aktığı tabir edilen açıklamada, cam kırıntılarından 2 kişinin yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, akvaryuma yönelik bir taarruz yapıldığına ait bir emarenin bulunmadığı vurgulandı.

Binanın hasar görmesi sebebiyle otelde kalanların dışarı çıkarıldığı kaydedildi.

İtfaiyeden yapılan açıklamada, içinde bir milyon litre su bulunan akvaryumun çok kısa müddette patladığını belirterek, “Akvaryum arızalıysa ansızın patlar. Bu, suyun sızdığı küçük bir çatlak değil zira akvaryum birdenbire patladı.” sözleri kullanıldı.

Kentin değerli turistlik bölgesinde yer alan 16 metre yüksekliğinde ve 11,5 metre çapındaki akvaryumda, 1 milyon litre su ve çeşitli cinsten 1500 balık bulunuyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir