Babil Kültür Merkezi’nden depremzedelere yardım çağrısı

Maltepe Babil Kültür Merkezi, sarsıntı bölgesinde dayanışma ve yardımların azalmasına dikkat çekmek için bir görüntü klip hazırladı. Kolektif bir çalışmaya imza atan grup, Moğollar kümesinin “Bişey Yapmalı” müziğinin kelam ve müziğini yine yorumladı.

Babil Kültür Merkezi Başkanı İnci Kanarya, deprem bölgesindeki zahmetlerin ve yalnızlık hislerinin ağır olduğu bir devirden geçen depremzedelere bir ses olmak istediklerini ve Babil Kültür Merkezi bünyesinde bulunan atölyelerin iştirakçileri ve Babil dostları ile bu klibi hazırladıklarını belirtti. Kanarya, “Tüm yurttaşların zelzele bölgesine yönelik olarak yapabilecekleri kesinlikle bir şey vardır. Yakınlarını kaybeden depremzedeler şu an ağır yalnızlık içindedirler. Bu nedenle kurum olarak bu şahıslara ses olmak istedik” dedi.

Babil Kültür Merkezi olarak 6 yıldır, Maltepe ve yakın etrafı ile kültür, sanat ve bilim üzerine etkinlikler ve atölyeler düzenlediklerini belirten Kanarya, sarsıntının birinci gününden bu yana bölgeye dönük yardımlarda efor harcadıklarını söyledi. Kanarya, “Beklentimiz bunun sürat kesmeden devam etmesidir” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir